Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento
| Wi-Fi | Gratis parkering | Privat strand Strand |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento Florianópolis med 2 sovrum tar emot upp till 4 gäster och ligger inom 5 km från naturområden som Brava-stranden. Den här villan med 2 badrum, som ligger nära Bola De Neve Church, erbjuder Wi Fi samt en parkering.
Ett behändigt läge i distriktet Ingleses och inom 25 minuters promenad från Ingleses Beach. Praia da Cachoeira do Bom Jesus-stranden ligger cirka 4 km bort och tågstationen Main Bus finns cirka 24 km bort.
Gästerna kan äta i ett komplett kök och utnyttja matplats som finns i den här villan. Det finns också vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp för att förbereda din egen måltid. Restaurangen Koniko, som serverar asiatiska rätter, är belägen mindre än 8 minuter bort till fots.
- Lokala sevärdheter
- Praia dos Ingleses1,1 km
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats40 km
- Tågstationer
- Main Bus Station23 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Inga husdjur
- Säkerhet
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Grill faciliteter
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento?
Ja, Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento?
Ett komplett kök finns på Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento. - ❓
Tillåter Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento husdjur?
Casa Inteira Com Churrasqueira E Estacionamento tillåter inte husdjur. - ❓
Hur nära ligger tågstationen till denna semesterbostad?
Tågstationen Main Bus ligger cirka 40 minuter med bil från denna semesterbostad.